Reference

…krásný a nevšední prožitek, po jehož skončení jsem si nebyla schopna vybavit, kdy jsem naposledy zažila něco tak něžného. S plnou důvěrou se oddat druhé osobě, jen dýchat a vnímat, jak jakoby tančíte pod hladinou v úplně jiném časoprostoru. Pocity ještě dlouho potom doznívaly.
Terezamalířka
Nenacházím slova, která by dokázala vyjádřit hloubku, kterou cítím a prožívám ve společnosti nádherné bytosti, ženy, Moniky. Cítím její ukotvení a zemitost a zároveň otevřenou mysl i srdce. Je to až dechberoucí, odevzdat se do její náruče při vodní terapii Watsu, kterou k mé velké radosti a jistě i radosti mnohých, přijala do svého života. Užívám si každý okamžik ve vodě a dovoluji si v sobě otevřít ty největší hloubky, kterých jsem v tu chvíli schopna. Moniky přítomnost a náruč mi pomáhá odevzdat se do důvěry a nechat vodu ve spojení s její láskyplnou náručí, aby mě léčila. Je to nádherný zážitek, který si ráda dopřávám opakovaně. Pokaždé je to jiné a mohu se dotknout další části svého nitra, která volá o pozornost a péči. Osvobozuji svůj život od starých vzorců, které mi neslouží. Uvolňuji své tělo od bolesti a sevření, která jsem nasbírala. Nechám dech prostoupit do každé buňky svého těla. Cítím se vždy jako znovuzrozená. Téma vlastního zrození jsem mohla v sobě díky Monice opět otevřít a poléčit. A mnoho mnoho dalšího. Slova nedokáží vyjádřit a nahradit prožitek. Díky moniččině péči si můžeme dopřát prožít, procítit svá těla i další roviny bytí. Být teď a tady, samy se sebou v hloubce nitra. Měla jsem to štěstí, že jsem si dopřála i masáž celého těla. Moniky dotek je tak jemný, citlivý, opravdové pohlazení a rozmazlování. Pro ty, kdo ucítí potřebu se nechat hýčkat, je určitě ta pravá! Nečekejte masáž typu sportovní či jiné hrubší praktiky s tělem. Děkuji lásko za naše přátelství, které hladí mé srdce a vykouzlí mi úsměv na rtech. Miluji tě. Každý, kdo se s tebou setká bude obohacen, tak jako já! Děkuji za tebe! s láskou Mariísol
Markétaléčitelka, Dula
Při mé poslední návštěvě v Praze jsem byla pozvána úžasnou Monikou na vodní terapii WATSU. Mohu vřele doporučit všem. Hodinová relaxační terapie ve mě krásně uvolňovala vše, co bylo potřeba. Jemnost a láskyplná náruč Moniky, byla pro mě tak uvolňující, že jsem se jí odevzdala v plné důvěře a zažívala nádherné a hluboké emoční procesy. Otevíraly se přesně ty pocity, emoce a místa, která bylo ještě potřeba uvolnit a doléčit. Dostat se zpět do prenatálu a zažít si zpět své znovuzrození, tentokrát, však v plné přirozenosti a láskyplné náruči Moniky. Hodinový prožitek ve mě zanechal tak nádherný pocit, že jsem neměla ani chuť se navracet zpět. Ještě jednou moc děkuji Moni, za vše a brzy se zas těším na viděnou v tvé hojivé a laskyplné náruči❤️❤️❤️
Gabriela NaddinielKoučka
Moni, mně ta tvá terapie dala úplné uvolnění, které si myslim bude ještě lepší za vícerokrát.. což je hlavně o mně.. Naslouchání vodě, sblížení se s ní a hlavně pocit bezpečí, návrat do stavu embrya a důvěru ve Vesmír , v to, že není vůbec čeho se bát . Navic to pomohlo mému tělu, jak nenásilnou formou v teplé vodičce ho uzdravovat pomocí tebe, tedy někoho kdo ví, co s nim dělat. A moc děkuju, protože vim, že tobě můžu věřit 100 procentně a pak už se jen oddat nejpříjemnějšímu léčení, které jsem asi zažila a ráda bych si to zopakovala, protože to půjde do hloubky…něco jako regrese, bych řekla... Děkuju
Katka
Ráda bych se podělila o svůj prožitek z masáže watsu. Masáž byla pro mně prožitkem jak psychickým, tak fyzickým. Fyzicky se mi uvolnila krásně celá páteř, klouby, třísla a svaly. Psychicky jsem cestovala časem. Plavali kolem mne delfínci, lítali nade mnou andílci a v závěru při konejšivém rituálu jsem se viděla a cítila jak miminko v bříšku. Co mi tedy watsu dalo??Dalo mi pocit volnosti a Monika mi dala pocit masáže lásky. Děkuji za krásný zážitek a určitě budu opakovat.
JaruškaMasérka
Watsu s Mončou byl jeden z nejvíc uvolňujících zážitků, co jsem kdy zažila. Není to pro každého hned, je to hodně intimní, ale o to víc intenzivní zážitek. Pocit úplného odevzdání byl osvobozující a Monča byla skvělá, měla jsem pocit naprostého bezpečí. Také mě překvapila moje ztráta orientace v prostoru, měla jsem pocit, že pluju v nějakém jiném světě 🙂 . I dny po Watsu session jsem byla mnohem klidnější, stačilo si na doporučení Monči, opět představit jak pluju vodou a že tak odplynou i problémy okolo mě, funguje to :). Doporučuji všem, kdo se nebojí něco tak skvělého a intenzivního zažít!
Kristýna
... watsu s rozumem nepracuje!!! A o tom to celé je. Monika při watsu používá namísto rozumu srdce a techniky práce s tělem. Ona se také učila jinde. Ale to jedinečné je v ní. Někdy univerzální, neosobní, racionální terapeutické přístupy přestanou stačit. Co když už si umíte postavit terapeutickou hodinu sama a sledujete, jak si s Vámi terapeut neví úplně rady, protože naučené techniky a výsledek už znáte předem? Pokud jste na tom podobně, neustále (či občas) se snažíte rozebírat vlastní témata pomocí rozumu a máte pocit, že máte všechno zmáknutý, ale pořád se Vám vtírají do života nechtěné situace, tak už Vám ten životní posun asi přes rozum nefunguje. Můžete to zkusit jinak, a třeba právě Vám Monika ukáže úplně jinou cestu, jako ji ukázala mně. A nejen při watsu, ale i třeba při společných víkendech, které jsou věnované zdravějšímu životnímu stylu. Watsu můžete vnímat jako jedinečnou relaxaci, při které se uvolníte takovým způsobem, jakým se Vám při klasické masáži podaří jen stěží. Watsu můžete vnímat jako příjemnou rehabilitaci. Nic víc. Jen tato zkušenost může být fantastická. Ale můžete jít dál, záleží jen na Vás, kam chcete zajít. Watsu můžete například vnímat jako příležitost, při které je Vám umožněno navrátit se do matčiny dělohy. Můžete pracovat na svých traumatech, kterým nerozumíte (například strachu z vody a pohybu pod vodou). Můžete v sobě probudit popíraná témata a dokonce si je zpracovávat pouze ve vodě. S vidinou úlevy. Monika je zkušenou záchranářkou (jak zjišťuji, tak nejspíš v celé šíři významů tohoto slova), je velmi vnímavá a můžete se s ní cítit bezpečně. Já jsem s ní byla ve vodě dvakrát, těším se na příště a přála bych tuhle zkušenost asi všem.
AnnaPamátkářka
Ještě ve mně doznívá včerejší úžasný zážitek z vodní terapie WATSU s Monikou. Vodní terapie v bazénku se slanou teplou vodou, která umožní uvolnění různých zatuhlin vašeho těla, ale i propuštění různých emočních záležitostí. Pro mě krásné zpracování a dopochopení záležitostí z mého prenatálu i porodu a následné znovuzrození. Úplně jsem cítila přepis ve fyzickém těle. Vše díky prostoru, který umí Monča otevřít a její laskavé přítomnosti do které se v důvěře můžete odevzdat. A další uvědomění jak moc miluju vodu a jak velká učitelka to je - nenechá vás nic "protlačit", co by pro vás nebylo přirozené. 🙂. Monča má volné termíny na říjen a určitě vás v případě zájmu ráda objedná 🙂.
Lucie RimonaThetahealer, lektorka
Ahoj Moni, víkend byl plný emocí, je dobře, že se to děje. Přispělo k tomu i watsu, to uvolnění a objevení, z čeho prameni úzkost. Jakoby se mi otevřela bolest v hrudníku a propustila se ven. Zůstalo to stále citlivé. Bolest, která mě vede ke změně. Práce s pánví byla božská, uvědomuji si to napětí v té oblasti, takže vědomé uvolnění bylo velké pohlazeni. Tedy zacíleno na dvě podstatné oblasti, hrudník a pánev. Krása ❤️ a to ponořování, ten klid a ticho, to bylo blažené. Co na watsu od tebe oceňuji je závěrečné přijmutí do náruče a pohlazení. To rozpouští všechny pocity nedokonalosti uvnitř.
KateřinaLékárnice
Velkou vděčnost potřebuji vyslovit i Tobě. ❤️🙏Za Tvou přítomnost, slova, léčivé ruce, otevřenou náruč ve vodě, vedeni, které naslouchas a následuješ. Voda mě dokázala se sblížit se strachem odejít ze světa. Plynuti všeho co voda umožňuje, pohyby v ní pomocí tvého doprovodu, tance, jemného doteku mě dostalo zpátky k sobě. Ke svému zdroji. K přijetí jemnosti k sobě. Vše se slovy vyjádřit vůbec nedá. Cítím ukotvení silně ve svých kořenech svého JÁ, vše ostatní nechávám doznít... pracovat... být. Teď už jen hledám svůj zdroj energie, svůj pramen, který mohu nechat plynout bez posouzení a velkého úsilí. Voda je proud života, která dodává možnost volby. Tak to vnímám já. Miluji Tě děkuji Ti. S láskou ❤️🙏
MartaRolfterapeutka
Ještě před porodem jsem chtěla poznat Watsu. Přála jsem si, abych si ve vodě, která mě teď hodně volá, něco uvědomila, či pustila. Přítomnost Moniky a důvěra v její vedení procesu mi umožnila se plně uvolnit, voda uvolnění úžasně podporovala, a tak jsem jen tak byla, v přítomnosti se svým dechem a v lůně vody. Cítila jsem se uvolněná, až uvolnění přešlo v proud lásky, která byla úplně všude, mnou a vším. Přišel i pocit smutku, staré emoce, která už chtěla ven, tak rychle, jak přišla, i odešla. A zase ten pocit, že je vše v harmonii. Připomněla jsem si svůj porod jako cestu z nezměrného klidu do dobrodružství. Cítila jsem intenzivní spojení s děťátkem a vnímala jsem, že se oba těšíme na porod. Prostředí vody a jemné plynutí v ní teď vnímám jako velmi léčivé a podporující. Přeju vám, ať si tohle pohlazení pro duši dopřejete.
Jana