Zážitkové kurzy vaření a otužování

Začínala jsem u hranolků, smažáků, kuřecích steaků s broskví a sýrem. První kroky v profesionální kuchyni byly víc než klasické. 

Přála jsem si ale mít možnost lidem připravit to nejlepší, co si zaslouží a co jejich tělo potřebuje. 

Jídlo miluji.

Je mojí velkou vášní. Taková extáze na talíři. Část mého života bylo i velkou závislostí. 

Všechno to ochutnávání, struktury, barevnost a kombinace nových vjemů. Byla doba, kdy jsem chtěla být profesionální kuchařka  a připravovat lidem zdravý a při tom gastronomický zážitek. 

Došlo mi však, že radši lidem předám "udici", způsob, jak si nezávisle na komkoliv vybrat a uvařit to nejlepší. Nejsem tou, která ví líp, co potřebujete pro vaše zdravé a radostné tělo. To vždycky budete mít v sobě vy sami, jen se k tomu projíst.

Spojily jsme síly a zkušenosti s Markétou Štěpánkovou a jsme tu pro vás.

Jednoduše, hravě a zdravě.

Od klasických kurzů vaření k zážitkovým kurzům

Protože správná a zároveň jednoduchá a hravá výživa jde ruku v ruce s komplexní péčí o tělo, nabízíme vám během kurzu provedení do ledové vody, úvod do otužování a další techniky, které probudí vaši všímavost k vám samotným a vašemu tělu. Každý kurz je jiný, podle ročních období, okolností i skupiny lidí, která se sejde. Vždy je postavený "na míru" situaci.

Součástí programu je i ranní jóga a dechová cvičení. Každá z technik, kterými vás provádime je každodenní součástí našich životů.

Na začátku byla touha chuť uvařit lidem to nejlepší s láskou a z těch nejkvalitnějších ingrediencí. Možná z mojí nezkušenosti, přílišného nasazení a žádného bussines plánu se to celé sesypalo jako domeček z karet a nebyla jsem schopná projekt S láskou M. vést dál. 

Dávala jsme to nejlepší lidem kolem a pro mě samotnou už nezbývalo nic.

Proměnil se ve veganské rauty, stánky, raw dorty na objednávku, dodávání dobrot do kaváren. Pak najednou přišla má kamarádka Elen, jestli bych pro ní mohla vařit na jógových víkendech. Skvělé!! Další vývoj, velké úspěchy.

Poctivě jsem skládala suroviny a recepty, zasílala jsem je účastnicím po kurzu a konzultovala s nimi proč a jak to všechno vařím a dělám. Až se najednou začalo ozývat: "Moni, udělej kurz vaření, my přijedeme!!"

Zájemců bylo víc a víc a tak jsem si řekla, proč ne. Zkusím to. Sdílela jsem nápad s Márket, mojí spřízněnou duší a ta s nadšením prohlásila, že to jdeme do toho!

První kurz Vaříme jednoduše, hravě a zdravě tak proběhl více než před rokem a od té doby už jsme jich uspořádaly dalších šest.

Nejbližší kurzy nás čekají 26. - 28. června 2020, následují podzimní víkend  2. - 4. října a zimní  27. - 29. listopadu.

Důležitý je také správný prostor

Kurzy probíhají v krásném a čistém prostředí Apartmánů Lhota v Haškovcově Lhotě v jižních Čechách.

Celý prostor si můžete prohlédnout na jejich stránkách zde.

K dispozici máme prostornou společenskou místnost s velkou kuchyní a východem rovnou do rozlehlé zahrady s bazénem. Kdykoliv můžeme skočit do sauny a vířivky, které jsou součástí vybavení apartmánů.

Náš původní koncept kurzu vaření se však stále vyvíjí a rády s vámi sdílíme všechno, co nám v životě pomáhá a podporuje nás.

Zajímá vás víc o kurzech a inspiracích, které zde předáváme? Moc ráda vám zodpovím jakékoliv otázky.

Kontakt

Tel: 608 559 311
Email: monika@monikaschagererova.cz

Adresa

Mírová 1466
Slaný 274 01

IČ 07765878

Střípky z kurzů