Vodní terapie

V Egyptě se říkalo, že voda byla dána duši jako kompenzace vtělení. Naše těla nachází ve vodě svobodu, kterou duše ztratila.

Jsem Monika Schagererová

Těší mě, že vás voda zavedla sem a vybrali jste si mojí náruč jako tu, ve které chcete zažít kouzlo Watsu.

Moje pochopení pro procesy, které se odehrávají v těle, mysli i duši se opírají i dvanáctiletou zkušenost z profese zdravotnického záchranáře i přímé péče o pacienty na oddělení ARO. Své znalosti i schopnosti jsem rozšířila studiem Andragogiky, psychologie a nesčetně mnoha hodinami osobního rozvoje mimo klasický vzdělávací systém. 

Chce se o mě dozvědět víc? Můj příbeh naleznete pod tlačítkem níže nebo pojďme dál k informacím o Watsu.

Vodní terapie a watsu

Představte si, že máte možnost vstoupit do teplé vody, ticha, klidu a naprostého respektu k vám samotným. Uvolnění a protažení těla, svalů, kloubů, šlach a fascií, které je mnohem rychlejší a hlubší právě díky teplé vodě. Regenerace celého těla probíhá zcela jiným způsobem a tempem díky nulovému vlivu gravitace. Vstupujete do masáže ve stavu bez tíže. Vaše psychika díky tomu ztrácí pojem o čase a dovolí vám vstoupit do relaxace, kterou nelze zažít na suchu.

Vítejte u Watsu a vodních terapií..

Watsu je zkratka slov "water" a "shiatsu". Je to shiatsu přenesené do vody, taková 3D masáž. Otcem Watsu je Harold Dull, který přenesl Zen Shiatsu ze souše do vody a dal tak vzniknout této úžasné technice uvolňování celého těla.

Watsu probíhá v teplé vodě, která má 34 - 35ºC, využívá splývání těla na hladině, takže během ošetření Watsu budete mít ponořené pouze uši, váš obličej zůstane nad hladinou. 

Moje zkušenosti a techniky vychází z kurzů Watsu I. a Watsu II., Watsu III. a OBA - technika, díky které můžeme jít i pod vodní hladinu v souladu s vašimi možnostmi zádrží dechu. Tři roky studia a intenzivní praxe, která čítá stovky hodiny strávených ve vodě. Nyní již vás přivítám oficiálně jako Praktik Watsu, vodní terapeut pod mezinárodní organizací WABA.

Vaše tělo a celý nervový systém v takovém prostředí zažívá stav bez tíže. Můžete tedy uvolnit všechny svaly v těle. Díky těmto podmínkám se otevře možnost hlubší relaxaci než kdekoliv jinde na zemi. Zažijete stav bez tíže.

Jemné protahování a uvolňování respektuje rozsah a možnosti vašeho těla. Terapie Watsu je tedy přizpůsobena na míru tak, aby respektovala váš aktuální stav. Zároveň vám nabídne nový prožitek z vlastního těla a rozsah pohybů. Co všechno zahrnuje vodní terapie se dozvíte tady >>>

Na energetické úrovni Watsu harmonizuje a uvolňuje přirozené proudění energie v těle. Využívá znalostí energetických drah - meridiánů a působí na ně v průběhu celého ošetření. Samotná hluboká relaxace, prožití stavu bez tíže a odevzdání se v důvěře k vodě i k terapeutovi přináší mnoho nových kvalit. 

Láskyplná náruč, blízkost a něha, se kterou je o vás pečováno, komplexně působí na vnímání vlastního těla, sebepřijetí a zažití pocitu bezpečí.

Miluji to, jak vás voda vtáhne do zcela jiného časoprostoru, kde neexistují minuty a hodiny. Jen plynulý pohyb, neustálé hlazení pokožky celého těla vodou a rytmus vašeho dechu. Celé ošetření vzniká naladěním na vaše tělo a energii. Nechávám je promlouvat a reaguji na vaše aktuální potřeby.

Reference

…krásný a nevšední prožitek, po jehož skončení jsem si nebyla schopna vybavit, kdy jsem naposledy zažila něco tak něžného. S plnou důvěrou se oddat druhé osobě, jen dýchat a vnímat, jak jakoby tančíte pod hladinou v úplně jiném časoprostoru. Pocity ještě dlouho potom doznívaly.
Terezamalířka
Ještě před porodem jsem chtěla poznat Watsu. Přála jsem si, abych si ve vodě, která mě teď hodně volá, něco uvědomila, či pustila. Přítomnost Moniky a důvěra v její vedení procesu mi umožnila se plně uvolnit, voda uvolnění úžasně podporovala, a tak jsem jen tak byla, v přítomnosti se svým dechem a v lůně vody. Cítila jsem se uvolněná, až uvolnění přešlo v proud lásky, která byla úplně všude, mnou a vším. Přišel i pocit smutku, staré emoce, která už chtěla ven, tak rychle, jak přišla, i odešla. A zase ten pocit, že je vše v harmonii. Připomněla jsem si svůj porod jako cestu z nezměrného klidu do dobrodružství. Cítila jsem intenzivní spojení s děťátkem a vnímala jsem, že se oba těšíme na porod. Prostředí vody a jemné plynutí v ní teď vnímám jako velmi léčivé a podporující. Přeju vám, ať si tohle pohlazení pro duši dopřejete.
Jana
Watsu můžete vnímat jako příjemnou rehabilitaci. Nic víc. Jen tato zkušenost může být fantastická. Ale můžete jít dál, záleží jen na Vás, kam chcete zajít. Watsu můžete například vnímat jako příležitost, při které je Vám umožněno navrátit se do matčiny dělohy. Můžete pracovat na svých traumatech, kterým nerozumíte (například strachu z vody a pohybu pod vodou). Můžete v sobě probudit popíraná témata a dokonce si je zpracovávat pouze ve vodě. S vidinou úlevy. Monika je zkušenou záchranářkou (jak zjišťuji, tak nejspíš v celé šíři významů tohoto slova), je velmi vnímavá a můžete se s ní cítit bezpečně. Já jsem s ní byla ve vodě dvakrát, těším se na příště a přála bych tuhle zkušenost asi všem.
AnnaPamátkářka
Watsu s Mončou byl jeden z nejvíc uvolňujících zážitků, co jsem kdy zažila. Není to pro každého hned, je to hodně intimní, ale o to víc intenzivní zážitek. Pocit úplného odevzdání byl osvobozující a Monča byla skvělá, měla jsem pocit naprostého bezpečí. Také mě překvapila moje ztráta orientace v prostoru, měla jsem pocit, že pluju v nějakém jiném světě 🙂 . I dny po Watsu session jsem byla mnohem klidnější, stačilo si na doporučení Monči, opět představit jak pluju vodou a že tak odplynou i problémy okolo mě, funguje to :). Doporučuji všem, kdo se nebojí něco tak skvělého a intenzivního zažít!
Kristýna

Zajímá vás více referencí?

Nejbližší termíny pro watsu a vodní terapie

Rezonuje s vámi vodní terapie? Volá vás prožitek vlastního těla při hlubokém uvolnění v rytmu vašeho dechu?

Zavolejte mi nebo pošlete e-mail a najdeme termín pro vás už dnes.

Cena za Watsu session v Teplicích je 1850,- pro nové klienty od 1. 11. 2021

Kontakt

Tel: 608559311
Email: monika.schagererova@gmail.com

Aqua studio ORca

Masarykova tř. 460
Teplice 415 01