Vodní terapie

V Egyptě se říkalo, že voda byla dána duši jako kompenzace vtělení. Naše těla nachází ve vodě svobodu, kterou duše ztratila.

Vodní terapie a watsu

Vždycky jsem vodu milovala. Jako malá jsem si přála, aby mi narostly žábra a plovací blány. Přitáhla mě do svých hloubek při freedivingu, kde jsem v sobě objevila touhu se vodě odevzdat, dokázat v ní jen plynout, uvolnit se a zastavit v tom modrém tichu.

Okusila jsem Aquahealing a od prvního okamžiku jsem věděla, že to je ono, že potřebuji znát víc, jít dál. Přišel kurz Watsu I. a Watsu II. a OBA - technika, díky které můžeme jít i pod vodní hladinu.

Watsu je zkratka slov "water" a "shiatsu". Je to shiatsu přenesené do vody, taková 3D masáž. Otcem Watsu je Harold Dull, který přenesl Zen Shiatsu ze souše do vody a dal tak vzniknout této úžasné technice uvolňování celého těla.

Watsu probíhá v teplé vodě, která má 34 - 35ºC, využívá splývání těla na hladině, takže během ošetření Watsu budete mít ponořené pouze uši, váš obličej zůstane nad hladinou. 

Technika OBA vám dá možnost okusit pohyb i pod vodou v souladu s vašimi možnostmi zádrží dechu.

Vaše tělo a celý nervový systém v takovém prostředí zažívá stav bez tíže. Můžete tedy uvolnit všechny svaly v těle. Díky těmto podmínkám není možné zažít hlubší relaxaci.

Propracovaný systém pohybů využívá podporu a plynutí vody. Na fyzické rovině dochází k mobilizaci kloubů, protahování, uvolňování a páteře a fascií celého těla. V průběhu Watsu je využíván rytmus dechu přijímajícího a tím je respektován rytmus jeho vlastního těla.

Jemné protahování a uvolňování respektuje rozsah a možnosti vašeho těla. Terapie Watsu je tedy přizpůsobena na míru tak, aby respektovala váš aktuální stav. Zároveň vám nabídne nový prožitek z vlastního těla a rozsah pohybů.

Na energetické úrovni Watsu harmonizuje a uvolňuje přirozené proudění energie v těle. Využívá znalostí energetických drah - meridiánů a působí na ně v průběhu celého ošetření. Samotná hluboká relaxace, prožití stavu bez tíže a odevzdání se v důvěře k vodě i k terapeutovi přináší mnoho nových kvalit. 

Láskyplná náruč, blízkost a něha, se kterou je o vás pečováno, komplexně působí na vnímání vlastního těla, sebepřijetí a zažití pocitu bezpečí.

Těším se na vás ve vodě.

Kontakt

Tel: 608559311
Email: monika.schagererova@gmail.com

Aqua studio ORca

Masarykova tř. 460
Teplice 415 01

Reference

Nenacházím slova, která by dokázala vyjádřit hloubku, kterou cítím a prožívám ve společnosti nádherné bytosti, ženy, Moniky. Cítím její ukotvení a zemitost a zároveň otevřenou mysl i srdce. Je to až dechberoucí, odevzdat se do její náruče při vodní terapii Watsu, kterou k mé velké radosti a jistě i radosti mnohých, přijala do svého života. Užívám si každý okamžik ve vodě a dovoluji si v sobě otevřít ty největší hloubky, kterých jsem v tu chvíli schopna. Moniky přítomnost a náruč mi pomáhá odevzdat se do důvěry a nechat vodu ve spojení s její láskyplnou náručí, aby mě léčila. Je to nádherný zážitek, který si ráda dopřávám opakovaně. Pokaždé je to jiné a mohu se dotknout další části svého nitra, která volá o pozornost a péči. Osvobozuji svůj život od starých vzorců, které mi neslouží. Uvolňuji své tělo od bolesti a sevření, která jsem nasbírala. Nechám dech prostoupit do každé buňky svého těla. Cítím se vždy jako znovuzrozená. Téma vlastního zrození jsem mohla v sobě díky Monice opět otevřít a poléčit. A mnoho mnoho dalšího. Slova nedokáží vyjádřit a nahradit prožitek. Díky moniččině péči si můžeme dopřát prožít, procítit svá těla i další roviny bytí. Být teď a tady, samy se sebou v hloubce nitra. Měla jsem to štěstí, že jsem si dopřála i masáž celého těla. Moniky dotek je tak jemný, citlivý, opravdové pohlazení a rozmazlování. Pro ty, kdo ucítí potřebu se nechat hýčkat, je určitě ta pravá! Nečekejte masáž typu sportovní či jiné hrubší praktiky s tělem. Děkuji lásko za naše přátelství, které hladí mé srdce a vykouzlí mi úsměv na rtech. Miluji tě. Každý, kdo se s tebou setká bude obohacen, tak jako já! Děkuji za tebe! s láskou Mariísol
MarkétaLéčitelka, dula
Moni, mně ta tvá terapie dala úplné uvolnění, které si myslim bude ještě lepší za vícerokrát.. což je hlavně o mně.. Naslouchání vodě, sblížení se s ní a hlavně pocit bezpečí, návrat do stavu embrya a důvěru ve Vesmír , v to, že není vůbec čeho se bát . Navic to pomohlo mému tělu, jak nenásilnou formou v teplé vodičce ho uzdravovat pomocí tebe, tedy někoho kdo ví, co s nim dělat. A moc děkuju, protože vim, že tobě můžu věřit 100 procentně a pak už se jen oddat nejpříjemnějšímu léčení, které jsem asi zažila a ráda bych si to zopakovala, protože to půjde do hloubky…něco jako regrese, bych řekla... Děkuju
Katka
…krásný a nevšední prožitek, po jehož skončení jsem si nebyla schopna vybavit, kdy jsem naposledy zažila něco tak něžného. S plnou důvěrou se oddat druhé osobě, jen dýchat a vnímat, jak jakoby tančíte pod hladinou v úplně jiném časoprostoru. Pocity ještě dlouho potom doznívaly.
TerezaMalířka
Watsu s Mončou byl jeden z nejvíc uvolňujících zážitků, co jsem kdy zažila. Není to pro každého hned, je to hodně intimní, ale o to víc intenzivní zážitek. Pocit úplného odevzdání byl osvobozující a Monča byla skvělá, měla jsem pocit naprostého bezpečí. Také mě překvapila moje ztráta orientace v prostoru, měla jsem pocit, že pluju v nějakém jiném světě 🙂 . I dny po Watsu session jsem byla mnohem klidnější, stačilo si na doporučení Monči, opět představit jak pluju vodou a že tak odplynou i problémy okolo mě, funguje to :). Doporučuji všem, kdo se nebojí něco tak skvělého a intenzivního zažít!
Kristýna
Ráda bych se podělila o svůj prožitek z masáže watsu. Masáž byla pro mně prožitkem jak psychickým tak fyzickým. Fyzicky se mi uvolnila krásně celá páteř, klouby, třísla a svaly. Psychicky jsem cestovala časem. Plavali kolem mne delfínci, lítali nademnou andílci a v závěru při konejšivem rituálu jsem se viděla a cítila jak miminko v bříšku. Co mi tedy watsu dalo??Dalo mi pocit volnosti a Monika mi dala pocit masáže lásky.Dekuji za krásný zážitek a určitě budu opakovat.
JaruškaMasérka
Při mé poslední návštěvě v Praze jsem byla pozvána úžasnou Monikou na vodní terapii WATSU. Mohu vřele doporučit všem. Hodinová relaxační terapie ve mě krásně uvolňovala vše, co bylo potřeba. Jemnost a láskyplná náruč Moniky, byla pro mě tak uvolňující, že jsem se jí odevzdala v plné důvěře a zažívala nádherné a hluboké emoční procesy. Otevíraly se přesně ty pocity, emoce a místa, která bylo ještě potřeba uvolnit a doléčit. Dostat se zpět do prenatálu a zažít si zpět své znovuzrození, tentokrát, však v plné přirozenosti a láskyplné náruči Moniky. Hodinový prožitek ve mě zanechal tak nádherný pocit, že jsem neměla ani chuť se navracet zpět. Ještě jednou moc děkuji Moni, za vše a brzy se zas těším na viděnou v tvé hojivé a laskyplné náruči❤️❤️❤️
Gabriela NaddielKoučka

vodní galerie