Podcast Na vlně – Na lince 155

Jak se mi žije u záchranné služby? Jak vnímám prostředí a náplň práce? Povím vám o tom ve třetí epizodě podcastu Na vlně – Na lince 155 tady >>

 

V první epizodě podcastu jsem se zmínila o tom, že mým hlavním povoláním je nyní práce operátorky – dispečerky na operačním středisku záchranné služby. Moc často se mi nestává, že bych o své práci mluvila, stejně tak jako se málokdy stane, že by se mě na ní někdo ptal. Necítím potřebu vyprávět všechny ty historky a příběhy. Pouze když se mě některá situace a hovor dotkne, sáhne si na mě a otiskne se do mě.. Pak hledám možnost sdílet.

 

Telefonáty s volajícími jsou pro mě jako otevřené dveře do jejich nejbolavějších okamžiků v životě. Musí se odhalit pozvat mě do svojí reality a světa, ve kterém žijí. Ať už se jedná o skutečné lidské neštěstí nebo třeba je zcela zřejmé, že se snaží přehodit zodpovědnost na nějakou instituci. Vlastně vždy mě zvou do krajní situace ve svém životě. Někdy v té krajní situaci žijí celý život a tak volají stále do kola. Volají o pomoc.

 

Někdy je tak těžké si udržet tenhle nadhled a odstup. Když je telefonátů hodně, když je náročný den a lehce za polovinou služby už horko těžko udržuju svoje emoce na uzdě. Někdy je tak těžké nebrat si osobně nadávky, hulákání a výčitky. Pak taky nevyčítat sama sobě, že jsem nedokázala udržet vstřícný, klidný a věcný přístup.

 

Co vám budu vyprávět, jsou situace, kdy je potřeba i zařvat, aby volající začal vnímat a spolupracovat. Ale to jsem se naučila až po hodně dlouhé době. V epizodě Na lince 155  vám ve zkratce osvětlím fungování operačního střediska a můj osobní pohled a vnímání intenzivního procesu řešení tísňových volání.

 

Přeji vám příjemný poslech..

 

Monika

 

Učím druhé rozpoznat napětí, vyčerpání a vyhoření v jejich tělech i duších. Mou vášní jsou techniky pro uvolnění těla i mysli, individuálně se specializuji na vodní terapie. Díky mé osmileté praxi na tísňové lince záchranné služby mám osobní zkušenost s kompenzací vysokého a nárazového stresu, vyčerpání a se všemi fázemi syndromu vyhoření. Mojí cestu sem si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.