Borůvkový raw dort

Narozeninový dort, který vás nadchne svojí barvou i chutí. Miluji tu rychlost, se kterou je možné vytvořit takovou pastvu pro oči i chuťové buňky.
Jediné riziko je to, že vás bude lákat si přidat.
V takovou chvíli je dobré přibrzdit, kombinace ořechů, kokosového oleje a ovoce může pro někoho být příliš těžká na strávení.
Korpus
200g sušených datlí
200g mandlí nebo vlašských ořechů
Datle můžeme namočit na min. 2 hodiny, pak je rozmixujeme na pastu. Ořechy rozdrtíme a smícháme s pastou. Na dno dortové formy dáme pečící papír a vzniklou hmotu rozmačkáme, aby vznikla rovnoměrná vrstva. Můžeme dát chladit do ledničky.
Krém:
200g kešu ořechů
2 banány
200ml kokosového oleje
lze dosladit rýžovým, datlovým sirupem, kokosovým cukrem, dle potřeby
Příprava:
Kešu ořechy namočíme do vody na minimálně 3 hodiny, aby změkly. V malém množství vody rozmixujeme na krém i s banány. Kokosový olej rozpustíme v lázni v teplé vodě a vymixujeme všechno dohromady. V tuhle chvíli můžeme přidat ovoce podle výběru – borůvky, maliny, jahody. Případně je možné přidat malé množství čerstvé řepy pro barvu. Dochutit je možné i kakaem nebo kokosem.
Tenhle návod na krém je základní a je možné ho dochucovat podle možností. Skvělá i je jen limetka nebo máta.
Až budeme mít krém dochucený vymixovaný do hladka, přesuneme ho na vychlazený korpus a dáme znovu do ledničky vychladit. V teplých dnech doporučuji i chladit v mrazáku.
Učím druhé rozpoznat napětí, vyčerpání a vyhoření v jejich tělech i duších. Mou vášní jsou techniky pro uvolnění těla i mysli, individuálně se specializuji na vodní terapie. Díky mé osmileté praxi na tísňové lince záchranné služby mám osobní zkušenost s kompenzací vysokého a nárazového stresu, vyčerpání a se všemi fázemi syndromu vyhoření. Mojí cestu sem si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.