Borůvkový raw dort

Narozeninový dort, který vás nadchne svojí barvou i chutí. Miluji tu rychlost, se kterou je možné vytvořit takovou pastvu pro oči i chuťové buňky.
Jediné riziko je to, že vás bude lákat si přidat.
V takovou chvíli je dobré přibrzdit, kombinace ořechů, kokosového oleje a ovoce může pro někoho být příliš těžká na strávení.
Korpus
200g sušených datlí
200g mandlí nebo vlašských ořechů
Datle můžeme namočit na min. 2 hodiny, pak je rozmixujeme na pastu. Ořechy rozdrtíme a smícháme s pastou. Na dno dortové formy dáme pečící papír a vzniklou hmotu rozmačkáme, aby vznikla rovnoměrná vrstva. Můžeme dát chladit do ledničky.
Krém:
200g kešu ořechů
2 banány
200ml kokosového oleje
lze dosladit rýžovým, datlovým sirupem, kokosovým cukrem, dle potřeby
Příprava:
Kešu ořechy namočíme do vody na minimálně 3 hodiny, aby změkly. V malém množství vody rozmixujeme na krém i s banány. Kokosový olej rozpustíme v lázni v teplé vodě a vymixujeme všechno dohromady. V tuhle chvíli můžeme přidat ovoce podle výběru – borůvky, maliny, jahody. Případně je možné přidat malé množství čerstvé řepy pro barvu. Dochutit je možné i kakaem nebo kokosem.
Tenhle návod na krém je základní a je možné ho dochucovat podle možností. Skvělá i je jen limetka nebo máta.
Až budeme mít krém dochucený vymixovaný do hladka, přesuneme ho na vychlazený korpus a dáme znovu do ledničky vychladit. V teplých dnech doporučuji i chladit v mrazáku.
Učím druhé rozpoznat napětí, vyčerpání a vyhoření v jejich tělech i duších. Mou vášní jsou techniky pro uvolnění těla i mysli, individuálně se specializuji na vodní terapie. Díky mé osmileté praxi na tísňové lince záchranné služby mám osobní zkušenost s kompenzací vysokého a nárazového stresu, vyčerpání a se všemi fázemi syndromu vyhoření. Mojí cestu sem si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • E-book zdarma. ZÁCHRANNÁ BRZDA, Jak poznat syndrom vyhoření a jak se sebou pracovat
 • Zadejte níže své jméno a e-mail.

 • RELAXAČNÍ BALÍČEK ZDARMA – HLASOVÝ PRŮVODCE K UVOLNĚNÍ TĚLA, SRDCE A MYSLI
 • Pro zaslání relaxačního balíčku - hlasového průvodce k uvolnění těla, srdce a mysli zadejte svoje jméno a adresu níže.

 • Instagram
  This error message is only visible to WordPress admins

  Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved.

  There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

  Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

  There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

 • Setkáme se na Facebooku